Óvodánkat a XV. kerület egyik rákospalotai családi házából alakították ki 1950-ben. Két nagy és egy kis foglalkoztatóban tevékenykednek gyermekeink.
Családias légkörben, otthonos környezetben telnek mindennapjaink.

Amit nyújtunk:

• A gyerekek sokoldalú, harmonikus fejlesztése az általános ismeretanyagot kiegészítve a kézműves tevékenységek,
a nyelvoktatás eszközrendszerével.
• Érzelmi biztonságot nyújtó derűs, szeretetteljes óvodai légkör megteremtése.
• Kreatív tevékenységek során alapkészségeik, kézügyességük, megfigyelőképességük, esztétikai ízlésük fejlesztése.
• Készségek, jártasságok alapozása, amelyek képessé teszik az együttélésre, felkészítik az iskolai életmód elfogadására.

Kiemelt nevelési területünk a mozgásfejlesztés.
Óvodánkban a legfőbb nevelési eszköz a játék. Ezenkívül az óvodai élet tartalmát az évszakok és ünnepek körforgása,
és az ehhez kapcsolódó versek, mesék és mondókák, dalok és énekes játékok adják.

Szolgáltatásaink szülői finanszírozás nélkül:
- nagycsoportosoknak: kézműves foglalkozás, bevezetés az agyagozás technikájába
Szülői finanszírozással igény szerint:
- Színházi előadások, kiállítások, múzeumlátogatások.
Tavasszal a leendő óvodások és szüleik részére lehetőséget biztosítunk óvodánk megismerésére – OVI-KÓSTOLÓ-ra.

” ……… mert gyermekkor csak egy van…….”

Szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket !